Nieuw leven voor betekenisvolle gebouwen? Word Vriend van BOEi. Klik hier
 
18 december 2018

Smederij Blokhuispoortgevangenis wordt weer smederij

Deze week ondertekenden BOEi en Sanne Bergsma & Melissa Cowie, edelsmeden, een huurovereenkomst voor de voormalige smederij van de herbestemde Blokhuispoortgevangenis. In de ruimte waar vanaf 1948 door gevangenen werd gesmeed, brengt het ‘Collectief Edelsmeden Leeuwarden’ (CEL) het ambacht vanaf 1 februari als het ware weer terug. Naast het smeden van o.a. sieraden wordt CEL in de Blokhuispoort ook een opleidingsplek en worden er workshops gegeven.

De Smederij werd op initiatief van gevangenisdirecteur Jansen in 1948 geopend, vanuit de gedachte dat het leren van een ambacht een belangrijke bijdrage leverde aan de heropvoeding van de gevangenen en hun terugkeer in de samenleving. In 2017 en 2018 bood het plaats aan het projectbureau van Leeuwarden-Fryslân 2018.

Lees hier het persbericht

Op de foto van links naar rechts: Ruud Pols (BOEi), Melissa Cowie (CEL) en Sanne Bergsma (CEL)

BOEi
Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt.