Het Vastgoedjournaal heeft een interview met Arno Boon en Sylvia Pijnenborg, ofwel de directie van BOEi, gepubliceerd. Daarin geven beiden hun visie op herbestemming anno 2026.
Een deel van het artikel is hieronder gepubliceerd.
Bij BOEi begint projectontwikkeling met een leegstaand monument. Kerken, kazernes, kloosters en fabrieken moeten een nieuwe functie krijgen, vaak precies de gebouwen die de markt laat liggen. Co-directeuren Arno Boon en Sylvia Pijnenborg vertellen in deze Arbeidsmonitor hoe zij zulke herbestemmingen aanpakken. ‘We staan met één been in de vastgoedwereld en met één been in de monumentenwereld. Zolang die niet te ver uit elkaar staan, blijf je overeind.’
Sinds de oprichting is BOEi uitgegroeid tot een landelijke speler met ongeveer 200 gebouwen in portefeuille en circa 400 huurders. De organisatie richt zich op erfgoed dat niet vanzelf door de markt wordt opgepakt. ‘Wat commerciële partijen niet aandurven, niet willen of niet kunnen”, aldus Arno Boon.
Klik hier om naar het volledige artikel op Vastgoedjournaal.nl te gaan
















